Pozvání na dvojici výstav v kině Hvězda

Pozvání na dvojici výstav v kině Hvězda

Už od příštího pátku 9. 2. se můžete do foyer kina Hvězda vydat na dvojici výstav, které vznikly díky projektům na podporu aktivit pro děti. Výstavy nazvané „Poznej HRAdiště“ a „Jak se žije na prázdninách u tetičky na dědině“ připravili Městské informační centrum, Region Slovácko, Park Rochus, o. p. s. a Dům dětí a mládeže Šikula.

Návštěvníci výstav si mohou prohlédnout interaktivní skládačku uherskohradišťských střípků a nahlédnout do života táborníků na Rochusu. Pro ně samotné bude připravena velká skládačka a další překvapení.

Cílem výstavy „Poznej HRAdiště“ je seznámit nejmenší děti s historií, vznikem a památkami města Uherské Hradiště hravou formou. Pomyslná prohlídka města je zpracována do podoby interaktivní skládačky z velkých obrázků. Co obrázek, to vyprávění o některé z uherskohradišťských památek či událostech.

Výstava „Jak se žije na prázdninách u tetičky na dědině“ vás ze zasněženého únorového dne vytáhne do slunečného léta na příměstský tábor ve skanzenu Rochus. Díky výstavě budete mít možnost nahlédnout na denní náplň táborových dnů.

publikováno 3. 2. 2023

Nové aktuality

Řemeslné léto pokračuje 20. 7. a 21. 7.
18. 7. 2024

Řemeslné léto pokračuje 20. 7. a 21. 7.

Tuto sobotu 20. 7. od 10.00 do 18.00 se můžete těšit na nositelku ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje Gabrielu Mahdalovou, která se zabývá těžkou krejčovinou, jež má v Nivnici dlouhou tradici. ,,Za prioritu své práce považuji především zachování původního vzhledu kroje,…

4. 7. 2024

Začíná Řemeslné léto na Rochusu 5. 7. 2024 od 10.00 do 18.00 5. 7.  krasličářka Marie Vlčková 6. 7.  krasličářka Zdeňka Rajsiglová 7.  7.  krasličářka Taťána Malinová Usedlosti oživí naši průvodci, kteří přiblíží život našich předků.