publikováno 17. 4. 2023

Prvomájová akce Otevírání pastvin a stavění máje

Prvomájová akce Otevírání pastvin a stavění máje

Ve státní svátek v pondělí 1. května 2023 od 10:00 do 17:00 hodin proběhne ve skanzenu Rochus tradiční prvomájová akce Otevírání pastvin a stavění máje. 🎋🌸

Můžete se těšit na přípravu a stavění máje ve 12:00 hodin s Folklorní soubor Kalina z Babic, hudební vystoupení Cimbálová muzika Lintava, hraní na gajdy s gajdošem Pavlem Popelkou a v odpoledních hodinách na Mužský sbor JMF Derfla. 🎶🎻

Nebudou chybět oblíbené ukázky práce s pasteveckým psem nebo stříhání ovcí, ukázka zpracování a barvení ovčí vlny, kovářské řemeslo, kutí kosy a výroba březových metel. Návštěvníci se dozvědí o tradicích spojených s prvním májem, pálením čarodějnic nebo o poutích a Jízdě králů.

Děti si přijdou na své na tvořivých dílničkách a zábavně naučných stanovištích. Dospělé pak pozveme na ochutnávku vín Vinařství Medek, piva z Jarošovského pivovaru, výborných chlebových placek nebo občerstvení od Moji vinotéky.

Po celou dobu akce bude zpřístupněna kaple sv. Rocha, kde v 15:00 bude probíhat mše svatá.

Vstupné:
– dospělí 120,- Kč
– děti, studenti a senioři: 70,- Kč
– rodinné vstupné: 250,- Kč


Změna programu vyhrazena.

Nové aktuality

Skautské závody na Rochusu
24. 5. 2023

Skautské závody na Rochusu

Milí návštěvníci, od pátku 26.5. do neděle 28.5. bude na Rochusu probíhat krajské kolo Svojsíkova závodu.

Tajemná muzejní noc ve skanzenu Rochus
17. 5. 2023

Tajemná muzejní noc ve skanzenu Rochus

Přípravy na tajemnou červnovou noc Rochus pod hvězdami, která proběhne v pátek 9. června od 18:00 do 23:00 hodin, jsou v plném proudu, ale již nyní vám představíme, na co se můžete těšit.