publikováno 28. 6. 2022

Řemeslné léto ve skanzenu Rochus: kraslice

Řemeslné léto ve skanzenu Rochus: kraslice
Řemeslné léto ve skanzenu Rochus | Červenec i letos přivede jednotlivé řemeslníky a rukodělné tvůrce do uherskohradišťského muzea v přírodě. 🏡 Během červencových a srpnových víkendů se v našich usedlostech zabydlí vybraný řemeslník nebo rukodělný tvůrce, který Vás při prohlídkách skanzenem zasvětí do svého umění.
Letošní ročník odstartujeme KRASLICEMI. 🥚🖌

👉 V sobotu 2. července přivítáme krasličářku Marii Čihákovou se svými Blatnickými kraslicemi, které jsou zhotoveny tradičním způsobem, tzv. batikováním. Udržuje tradiční vzory podle původních starých kraslic, anebo podle ručních výšivek, které můžeme dodnes obdivovat na svátečních lidových krojích.

👉 V neděli 3. července se setkáte s krasličářkou Marií Vlčkovou, která za svůj um zdobení kraslic získala řadu ocenění (Nositel tradice lidových řemesel, Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje nebo Cena Vladimíra Boučka).

👉 Otevřeno máme i během svátků 5. a 6. července. To se na vás bude těšit krasličářka Taťána Malinová, která používá techniku polepování slámou. Paní Malinová v současné době tvoří téměř padesát různých vzorů kraslic zdobených touto technickou a pro přehlednost si každý vzor pojmenovala.

Projekt Řemeslné léto ve skanzenu Rochus je spolufinancován Zlínským krajem.

⏰ OTEVÍRACÍ DOBA ČERVENEC ⏰
ÚT – NE: 10:00 až 18:00 hodin
STÁTNÍ SVÁTKY 5. a 6. 7. OTEVŘENO

Více informací o vstupném a otevírací době se dočtete na na https://skanzenrochus.cz/pro-verejnost/ 📲

Nové aktuality

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ
13. 9. 2023

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ

Milí návštěvníci, zveme Vás na další ročník Slovácký festival chutí a vůní , který se uskuteční jako obvykle u nás ve skanzenu Rochus.

V SOBOTU 9. 9. 2023 NEBUDOU PROBÍHAT KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
5. 9. 2023

V SOBOTU 9. 9. 2023 NEBUDOU PROBÍHAT KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Milí návštěvníci, z důvodu chystání akce pro veřejnost nebudou v sobotu 9. září probíhat komentované prohlídky skanzenu. V sobotu 14:00 hodin vás srdečně zveme na pořad 𝑨𝒋, 𝒕𝒚 𝒔𝒗𝒂𝒕𝒚́ 𝑹𝒐𝒄𝒉𝒖, 𝒅𝒂𝒋 𝒏𝒂́𝒎 𝒗𝒊́𝒏𝒂 𝒕𝒓𝒐𝒄𝒉𝒖, na který navážeme v neděli od 10:00 hodin oživenými…