publikováno 26. 6. 2023

ŘEMESLNÉ LÉTO VE SKANZENU ROCHUS: METLAŘ, KOVÁŘ, KRASLIČÁŘKY

ŘEMESLNÉ LÉTO VE SKANZENU ROCHUS: METLAŘ, KOVÁŘ, KRASLIČÁŘKY

Řemeslné léto ve skanzenu Rochus/ červenec/ přivede ty nejlepší rukodělné tvůrce a řemeslníky ve svém oboru.🌻 Téměř všichni se pyšní titulem Mistr tradiční rukodělné výroby. Během červencových a srpnových víkendů  předvede své umění vždy vybraný řemeslník, který se zabydlí v jedné z našich chalup.

👉Letošní ročník zahájíme výrobou březových metel. Přijede k nám v sobotu 1. července ze Zubří Jiří Ondřej, který pokračuje v rodové tradici a dodržuje tradiční technologický postup, jak se to naučil od svého otce. Pan Ondřej je držitelem titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje.

👉 V neděli 2.července předvede řemeslo, které přetrvalo celá tisíciletí a které je pro silné jedince. Řeč je o kovářství. Výheň a svůj um přinese na Rochus Martin Kománek Boršické kovárny.

👉Sváteční dny 5. a 6. července budou ve znamení kraslic. Ve středu 5.7. se můžete těšit na Marii Vlčkovou, která bravurně ovládá složité kompozice z Uherskoostrožska a ve čtvrtek 6.7. Zdeňka Rajsiglová předvede techniku slaměných intarzií.

Projekt Řemeslné léto ve skanzenu Rochus je spolufinancován Zlínským krajem.

⏰ Otevírací doba ČERVENEC 

ÚT-NE 10-18 hodin

Státní svátky 5. a 6. 7. 2023 OTEVŘENO

 

Nové aktuality

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ
13. 9. 2023

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ

Milí návštěvníci, zveme Vás na další ročník Slovácký festival chutí a vůní , který se uskuteční jako obvykle u nás ve skanzenu Rochus.

V SOBOTU 9. 9. 2023 NEBUDOU PROBÍHAT KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
5. 9. 2023

V SOBOTU 9. 9. 2023 NEBUDOU PROBÍHAT KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Milí návštěvníci, z důvodu chystání akce pro veřejnost nebudou v sobotu 9. září probíhat komentované prohlídky skanzenu. V sobotu 14:00 hodin vás srdečně zveme na pořad 𝑨𝒋, 𝒕𝒚 𝒔𝒗𝒂𝒕𝒚́ 𝑹𝒐𝒄𝒉𝒖, 𝒅𝒂𝒋 𝒏𝒂́𝒎 𝒗𝒊́𝒏𝒂 𝒕𝒓𝒐𝒄𝒉𝒖, na který navážeme v neděli od 10:00 hodin oživenými…