publikováno 6. 10. 2023

Stromy pro Rochus 2023

Stromy pro Rochus 2023

V sobotu 21. 10. 2023 od 14.00 do 17.00 hodin se můžete těšit na jeden z nejkrásnějších programů roku – Stromy pro Rochus.

Letošní ročník jsme pojali trochu netradičně. Chceme vám přiblížit, jak se příroda chystá na zimu a my s ní.

Proto jsme pozvali odborníky nejpovolanější – Kláru a Pavla Bezděčkovi, Klára je zooložka se specializací na mymekologii – studium mravenců, Pavel zoolog, spisovatel, ilustrátor, cestovatel. Poslechneme si autorské čtení a a poté si manželé Bezděčkovi připravili besedu s promítáním.

Přiblížíme si také Památku zesnulých, lidově Dušičky,  s člověkem nejpovolanějším, br. Antonínem Klaretem, místním františkánským knězem, který nás zasvětí do jednoho z nejvýznamějších svátků roku ve kterém se mísí křesťanské i pohanské prvky.

Vyrobíme dušičkové věnce, vyřežeme dýně, upečeme dušičkové pečivo, v peci nebudou chybět pečené brambory či ochutnávka jablečného moštu a domácích likérů.

Pan Zdeněk Vaculík nám prozradí jak založit kvas a naložit zelé a určitě i něco ochutnáme z jeho pestrého sortimentu.

Ukázku výcviku dravých ptáků nám předvede Stanice ochrany fauny Hluk.

Na děti rovněž nezapomínáme a kromě výše uvedeného jsme pro ně připravili kreativní dílničky a pouštění draka.

Pro zájemce budu od 15. 00 otevřený Sad starých odrůd s průvodcem.

Změna programu vyhrazena.

 

Nové aktuality

Radostná novina
23. 11. 2023

Radostná novina

Týden před Štědrým dnem, v sobotu 16. 12. od 13.00 do 16.00, vám na akci Radostná novina představíme tradiční lidovou kulturu v období od Štědrého dne až ke Svátku Tří králů. Budeme péct tradiční vánoční oplatky, odlévat olovo, ukážeme vám, jak vypadala dříve štědrovečerní…

ADVENTNÍ ČAS JE TADY ZAS
27. 10. 2023

ADVENTNÍ ČAS JE TADY ZAS

Jak probíhal advent v minulosti na Slovácku? Jaké tajemné bytosti navštěvovaly místní chalupy, co se jedlo, co se pilo a jaké tradice se uchovaly do dnešní doby?